Gambrinus liga Trophy Tour 2013 STARTUJE!

Když ji plzeňský kapitán Pavel Horváth na konci minulé sezóny zvedal nad hlavu, odbyla si svou premiéru. Nová trofej pro mistra Gambrinus ligy teď zamíří i k fanouškům české nejvyšší soutěže. Projekt Ligové fotbalové asociace „Trophy Tour" startuje už tuto středu 9. října právě v Plzni. Nablýskaná kráska poté procestuje celou zemi, aby své vnady ukázala všem příznivcům.

„Jedním z našich hlavních cílů je zapojení fanoušků do dění v Gambrinus lize. Trophy Tour je ideální příležitostí, jak jim přiblížit a ukázat nejcennější českou trofej. Vzhledem k tomu, že jsme si k dvacátému výročí Gambrinus ligy nadělili nový pohár, je potřeba se o tento krásný artefakt podělit i s příznivci prvoligových celků. Věřím, že této příležitosti po celé České republice využijí," říká Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Její výroba trvala přes dva měsíce, pyšní se mírami výška 700 mm, šířka 521 mm. Bez podstavce váží téměř jedenáct kilo, s ním více než patnáct.

Designérem originálního díla je Natálie Chalcarzová, která vystudovala v ateliéru sochařství vedeném akademickým sochařem Michalem Gabrielem na Fakultě výtvarných umění v Brně. Její návrh přešel v realizaci, které se ujal výrobce Milan Zdeněk. V jeho manufaktuře na severu Čech tak za několik týdnů spatřila svět nová trofej. Na celé dílo dohlížel Vladimír Židlický z Atelieru Židlický. Během dvou měsíců navštíví v rámci „Trophy Tour" téměř všechny kouty České republiky.

Fanoušci budou mít možnost vyfotit se s pohárem pro mistra Gambrinus ligy a dočkají se i bohatého doprovodného programu včetně autogramiád jednotlivých celků české nejvyšší soutěže.

Túru zahajujeme v Plzni a následující zastávkou bude Ostrava.