Trophy Tour směřuje do Brna! Vystavena bude v Galerii Vaňkovka

V rámci roadshow Ligové fotbalové asociace (LFA) Gambrinus liga Trophy Tour 2013 zavítá trofej pro vítěze nejvyšší ligy také do Brna, kde se ukáže ve čtvrtek 21. listopadu od 17:00. Celá akce se uskuteční v centru moravské metropole - v Galerii Vaňkovka.

Skutečně legenda brněnské kopané potěší všechny „zbrojováky“ při hlavní akci Trophy Tour! Představení trofeje bude osobou, slovem i autogramem přítomen Karel Kroupa, jenž se ze zisku mistrovského poháru radoval před 35 lety. Kromě něj, dalších klubových ikon Rostislava Václavíčka a Reného Wagnera či současného kapitána A-týmu Pavla Zavadila zamíří do Vaňkovky také herci Městského divadla v Brně. Ti zahrají zábavnou scénku podobnou té z představení vzniklého k červnovým oslavám sta let Zbrojovky. 

Dále se fanoušci mohou těšit na autogramiádu a soutěže o lístky na zápas proti Plzni i klubové suvenýry, takže nudit se určitě nikdo nebude. Program bude trvat zhruba dvě až dvě a půl hodiny.

„Jsme rádi, že se povedlo pohár dostat do Brna zrovna v týden, kdy zde hraje mistrovská Plzeň. I naším cílem musí být to, aby v některém z příštích ročníků Trophy Tour pohár zapůjčila ostatním klubům Zbrojovka," podotýká Vlastimil Ostrý, výkonný ředitel klubu.

Pohár bude mít Zbrojovka k dispozici čtyři dny, dále bude vystaven v pátek 22. listopadu v TCM Brněnské Ivanovice a odpoledne v prostorách ZŠ Janouškova, kde bude mít každý možnost se s pohárem vyfotit. O den později se pohár vrátí do TCM, kde v pravé poledne odehraje starší dorost ligové utkání.

„Jedním z našich hlavních cílů je zapojení fanoušků do dění v Gambrinus lize. Trophy Tour je ideální příležitostí, jak jim přiblížit a ukázat nejcennější českou trofej. Vzhledem k tomu, že jsme si k dvacátému výročí Gambrinus ligy nadělili nový pohár, je potřeba se o tento krásný artefakt podělit i s příznivci prvoligových celků. Věřím, že této příležitosti po celé České republice využijí," s těmito slovy zahájil Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace, putování trofeje.

Ve čtvrtek se modla Gambrinus ligy představí v Brně a poté budou následovat ještě její zastávky na Slovácku, v Jihlavě a na kraji prosince zakončí trofej pouť u fanoušků Bohemians Praha 1905.