Znojmo potěšilo také své nemocné fanoušky

V rámci Trophy Tour 2013 vzali hráči Znojma nablýskanou trofej pro mistra Gambrinus ligy i na místní dětské oddělení, kam přišlo rozdávat radost hned pět fotbalistů. O den dříve se nová trofej dostala také do mateřských škol či na fotbalový turnaj.

Fotbalové Znojmo se rozhodlo využít své dva dny, kdy mělo v držení novou trofej pro českého šampiona, vskutku vrchovatě. Jedním z důležitých bodů programu byla také návštěva nemocnice, kam na dětské oddělení přišli trofej ukázat Petr Drobisz, Vlastimil Hrubý, Martin Hudec, Jan Mudra, Matůš Lacko, kapitán týmu Todor Yonov a technický manažer Karel Hodák.

Malí pacienti si tak mohli užít nejen poháru, ale také si popovídat s přítomnými fotbalisty. Dostali od nich dárky v podobě dresů, šál a jiných fanouškovských předmětů 1.SC Znojmo a také podpisy.

 


Prvním komu mohl pohár a znojemští fotbalisté udělat radost, byl třináctiletý fotbalista Daniel Mohel, kterého čekala následující den operace. Dan byl s návštěvy evidentně překvapený a trochu i zaskočený, že vidí své oblíbené fotbalisty s pohárem na vlastní oči. Mohl si s nimi popovídat, vyfotit se s trofejí a dostal také od všech hráčů podepsaný dres.

Putování poté pokračovalo po jednotlivých pokojích, kde jejich nocležníci také nepřišli zkrátka, i oni dostali podepsané znojemské dresy, šály a další upomínkové předměty.

Ještě před návštěvou nemocnice putovala trofej turnaj sportovních tříd Jihomoravského kraje, kde se s ní mohli vyfotit nejen kluci ze ZŠ Mládeže ve Znojmě, ale třeba také z Břeclavi, Tasovic a Velkých Pavlovic

Pochlubit se fotkou s pohárem ale mohli i žáčci mateřských škol. Možné budoucí talenty pak ještě přišli navštívit někteří hráči znojemského A-týmu, konkrétně Todor Yonov, Vlastimil Hrubý, Jan Mudra, Václav Vašíček, Daniel Odehnal a Matúš Lacko. Zastoupeni byli i hráči juniorského týmu v podobě Jiřího Dolečka a Petra Šrámka.

Součástí Trophy Tour byla samozřejmě i akce na Horním náměstí, kam dorazil celý tým včetně trenéra Leoše Kalvody. „Myslím, že je to pro všechny super zážitek. Může to být i inspirace pro mladé fotbalisty něčeho dosáhnout. Doufám, že se jednou do Znojma vrátí jako vítězná trofej," chválil akci znojemský fanoušek Jiří Malár a podobnou akci by navštívil klidně znovu. „Já bych přišel klidně stokrát." poznamenal.

Sám neodolal a pohár si nejen zvedl, ale udělal si s ním i památeční fotografii. „Držel jsem ho v rukavicích a je poměrně těžký, chtěl by se z něj někdy napít," řekl s úsměvem a dodal: „Doufám, že Znojmo jednou titul vyhraje."