Legendy Zbrojovky si osahaly pohár pro mistra ligy

Jedenácté zastavení roadshow s názvem Trophy Tour se ve čtvrtek podvečer odehrálo v brněnské galerii Vaňkovka. Na trofej pro mistra ligy, která putuje po všech šestnácti českých prvoligových štacích, si před vánočně vyzdobeném prostředí sáhly i brněnské fotbalové legendy.

Vedle pódia stál ve vitríně pohár, který Zbrojovka získala v roce 1978 k mistrovskému titulu, jedinému v brněnské historii. „Ten náš byl krásný a máme na něj krásné vzpomínky, ale tento novější už odpovídá trendu doby,“ řekl na pódiu Zbrojovák století Karel Kroupa. Bývalý skvělý útočník sklidil velký potlesk přihlížejících a pak zapózoval i fotografům, aby se zvěčnil s novodobým mistrovským pohárem.

Ten je vysoký 70 cm, široký 52 cm, i s podstavcem váží 15 kilogramů. Je to dárek Ligové fotbalové asociace k 20. výročí Gambrinus ligy. Nyní se zastavil v Brně.

Karel Kroupa však nebyl jedinou hvězdou deštivého odpoledne. V komponovaném pořadu došlo i na další aktéry. Například René Wagner, nejlepší kanonýr brněnské historie přiznal, že v „jeho“ dorostu rostou hráči, kteří by mohli dosáhnout podobných met. „Jen musí zdárně překonat pubertu,“ přidal svoji podmínku. Richard Dostálek zase připustil, že juniorka má na to, aby obhájila titul ve své soutěži a veřejnosti připomenul aktuální třetí místo v tabulce.

Současnou generaci reprezentoval na pódiu Pavel Zavadil. Ze všech aktérů měl nejvíc napilno. Spěchal totiž na večerní předzápasový trénink. V pátek jej čeká velká bitva s Plzní. „Pečlivě jsme se na mistra připravovali a uděláme vše pro úspěch,“ slíbil fotbalovému davu ve Vaňkovce před utkáním s aktuálním mistrem a tedy aktuálním držitelem předchozího mistrovského poháru.

Chcete si i vy alespoň na chvíli zasnít a osahat si symbolicky tento pohár? Pak máte ještě pár šancí: v pátek od 11 hodin bude tato trofej vystavena v Tréninkovém centru mládeže v Brněnských Ivanovicích, od 15 hodin pak na ZŠ Janouškova. A v sobotu se vrátí ještě do TCM a bude „přihlížet“ klání ligového dorostu Zbrojovky se stejně starými hochy z Plzně. Tím se za brněnskou částí Trophy tour uzavře opona, která se s úspěchem zvedla ve čtvrtek ve Vaňkovce.


Zdroj: fczbrno.cz