V rámci Trophy Tour věnovalo Slovácko 20 000 sdružení Korunka

1.FC Slovácko se na závěr podziní části Gambrinus ligy doslova příkladně zapojilo do roadshow LFA Gambrinus liga Trophy Tour 2013. Slovácko tak mohlo na tři dny vlastnit, „využít“ a hlavně opatrovat pohár pro vítěze Gambrinus ligy.

Pohár na Slovácko doputoval v sobotu 23.11.2013 a zamířil rovnou do kavárny Cafe 21 na Jezuitské koleji v Uherském Hradišti, kde část personálu tvoří hendikepovaní obyvatelé velehradského domova pro osoby se zdravotním postižením. Tam byl oficiálně-neoficiální cestou přivítán lidmi nejenom z klubu 1.FC Slovácko, ale také z řad sponzorů a zástupců města.

Putování poháru po Slovácku pokračovalo v neděli, kdy byl pohár vystaven ve „Slovácké dědině“ na Městském stadionu Miroslava Valenty sen. v Uherském Hradišti. Fanoušci a také návštěvníci nedělního utkání se Slavií Praha, tak mohli pohár obdivovat, či se s ním vyfotit hodinu před zahájením utkání. Pohár samozřejmě neminulo ani focení s majitelem 1.FC Slovácka  JUDr.Ing. Zdeňkem Zemkem.

Dalším programem poháru byla pondělní mini tour, kdy nejprve v časných ranních hodinách zavítal na transfúzní oddělení v Uherském Hradišti. Následovala cesta do chráněné dílny školy Mesit. Potom si pohár mohli prohlídnout děti ve škole Sportovní v Uherském Hradišti a následně ve škole v Polešovicích.

Následoval přesun do OC Centro Zlín Malenovice, kde pohár čekala promo akce Trophy Tour 2013. Ačkoliv se nedá nazvat návštěvnost této akce za masivní, tak cca 150 diváků, fanoušků a návštěvníků mohlo vidět příjemný program s vystoupením mistra světa ve footbagu, zasoutěžit o spoustu zajímavých cen, či se setkat s hráči Slovácka Trousilem, Kerbrem, Volešákem a Melichárkem i trenérem 1.FC Slovácko Svatoplukem Habancem. Následovalo loučení s pohárem, přání si podobnou akci zopakovat, ale také cesta za zaslouženým odpočinkem.

Druhou, neméně důležitou akcí je i zapojení se 1.FC Slovácko k podpoře o.s. Korunka Luhačovice v rámci programu Zelený život. Před zahájením utkání se Slavií Praha byl z rukou ředitelky Korunky předán symbolicky maskot sdružení do rukou kapitána Libora Doška. Následující den, při promo akci Trophy Tour 2013, pak předal ředitel klubu 1.FC Slovácko Vladimír Krejčí šek v hodnotě 20.000,-Kč na podporu aktivit o.s. Korunka Luhačovice ředitelce Veronice Záhorské a patronu sdružení Josefu Náhlovskému.

Bohatou fotogalerii z Trophy Tour Slovácka naleznete ZDE.


Autor & foto: fcslovacko.cz