Pohár pro mistra ligy se v Jihlavě podíval do školy i City Parku

V rámci Trophy Tour 2013 se nablýskaný pohár pro šampiona Gambrinus ligy dostal do Jihlavy, kde si ho užívá místní klub z Vysočiny. Dnes večer bude trofej i přímo na stadionu, fanoušci si ji budou moci vyfotit během poločasu utkání proti Slovácku.

Vedení klubu nasměrovalo první zastávku své Trophy Tour do jihlavského City Parku. Možnost vidět cenný artefakt si nenechalo ujít mnoho fotbalových příznivců i návštěvníků nákupního centra, pro které byl připraven pestrý doprovodní program.

A sice exhibice mistra světa ve footbag freestylu Jana Webera, autogramiáda pětice hráčů Jihlavy a též soutěže o zajímavé ceny a vstupenky. V rámci Trophy Tour si navíc premiéru odbyl nový stolní kalendář klubu pro rok 2014, který je v prodeji za 100 Kč.

O den později se pak trofej přesunula na 
ZŠ Evžena Rošického, jež je domovem sportovních tříd FC Vysočina. Malí žáci byli z celé akce nadšení, navíc se dozvěděli i mnoho zajímavých informací. Učitelé a zároveň trenéři žákovských týmů Pavel Tvarůžek a Jonatán Hána totiž prezentaci poháru vhodně doplnili vytištěnými statistikami a zajímavostmi z historie Gambrinus ligy.

 

 

 

Vrcholem jihlavského programu je pak dnešní zápas proti Slovácku. O poločase bude trofej vystavena všem fanouškům, kteří budou mít další možnost se s ní vyfotit a pořídit si tak zajímavou fotbalovou památku. 

„Jsem velice rádi, že nejcennější česká fotbalová trofej premiérově zavítala do Jihlavy. Pro fotbalové příznivce z celého Kraje Vysočina její přítomnost v jihlavském City Parku bezesporu představovala lákavou příležitost, jak se jí přiblížit, a též určitý bonus k působení FC Vysočina v Gambrinus lize. Potěšila nás zdařilá organizace a příznivá medializace Trophy Tour. Ještě jednou za tuto jedinečnou možnost děkujeme!“ říká tiskový mluvčí klubu Miroslav Fuks.